Peruutus ajat

06.01.2026

Nyt on se aika kun flunssat pyörii ilmastossa ja varsinkin joulun jälkeen on tullut paljon sairaustapauksia ja peruutuksia, niitä on myös tällä loppiaisviikolla. Perjantaina on aamulla vapaa aika jalkahoitolaan.

Kun olet kipeä ei peruuttaminen ole mikään ongelma. Peruutushan tarkoittaa sitä että joku joka odottaa aikaa nopeasti pääsee hoitolaan. Joten harvoin tulee tappiota ja miinusta peruutusten takia. Tietenkin jos asiakas peruuttaa tuntia aikaisemmin niin homma ei ole yrittäin kannalta ymmärrettävä mutta usein nielen kiukkuni ja toivon parasta, niin itselleni kuin asaikkaalle joka peruuttaa. Siksi älä tule jalkahoitolaan jos olo äkillisesti huononee koska virukset tarttuvat juuri siinä vaiheessa kun itse ei huomaa sairastavansa.

Peruutus ehdot ovat silti voimassa ja se tarkoittaa sitä että jos peruutat ajan samana päivänä tai lähellä omaa varaustasi jalkahoitolalla on oikeus laskuttaa varaamasi aika. Harvoin kuitenkaan tarvitsee.

MUTTA JOS ODOTAT PERUUTUSAIKAA NIIN AJANVARAUKSESSA ON MAHDOLLISUUS SIIHEN IHAN ERIKSEEN.

VOIT VARATA AJAN KUITENKIN NORMAALISTI JA LAITTAA SITTEN VIELÄ ITSESI JONOTUSLISTALLE. AJANVARAUKSEN JÄLKEEN PALAA TAKAISIN ALKUUN JA LAITA SIELTÄ MINKÄ AJAN HALUAT VARATA JA SEN JÄLKEEN LISÄÄ ITSESI JONOTUSLISTALLE.

VOIT JONOTTAA VAIKKET VARAISI AIKAA ETUKÄTEEN.

 

AIKATAULU.jpg

14.06.2026Juhannusviikolle siirtyminen
05.06.2026Jalkojen perusongelmat selätetään näin.....
31.05.2026Sunnuntain kuulumisia
24.05.2026Ajanvaraus on nyt niin kuin ennen vanhaan
24.05.2026Sisäänkasvaneiden kynsien aika on alkanut
15.05.2026Kesä taitaa alkaa
11.05.2026Ajanvaraus tilanne
09.05.2026Huomenna juhlitaan äitienpäivää!
07.05.2026Melkein tämä viikko taputeltu mukavasti eteenpäin
03.05.2026Vapun jälkeistä elämää

Siirry arkistoon »