Ensiviikolla ei ole enää vapaita aikoja mutta seuraavalla on.

26.10.2025

Pimeyden keskeltä iloisia uutisia, jalkahoitolassa kaikki hyvin ja ensiviikko on ajanvarauksellisesti täynnä on tämä tilanne väliaikainen. Ensiviikolla vielä kouluttaumis puuhia torstaina ja perjantaina. Tapaan Ranskalaiset kolleegat ja päivitellään tietoja sieltä suunnasta.

Selkeästi ajanvaraus syyt ovat sisäänkasvaneen kynnen oireita ja ongelmia. Ja niin kuin aina kenkien vaihdon yhteydessä muistutan että kynnet ovat ensimmäiset jotka oireilevat kun jalka joutuu muuttamaan asentoa tai kenkä kapenee. Ja mitä sille voi tehdä, pitää kynnet sopivat mittaisia, ei kaivella reunoja eikä tehdä omia manikyyreja ihoa rikkoen. Jos kynsi alkaa kasvamaan sisään tulee siihen aina paine jostain. Myös liikakilot vaikuttavat kynnen kasvusuuntaan. Hoidan sisäänkasvaneita kynsie jokaisen varpaat huomioon ottaen ja aika harvalle oikeasti on sisäänkasvanut kynsi. Suurin syy kipuiluun on kynsisakset ja niiden kanssa omatoiminen puuhastelu;)))

Painan duunia ensiviikolla aamusta iltaan ja sitten marraskuun alkaessa vähän vielä enemmän iltaan mutta kannattaa aina aamulla kysellä ajanvaraus tilannetta koska yleensä peruutukset tulevat heti aamusta.

Ja isänpäiväksi voi ostella lahjakortteja netistä. Ja muistakaa että joulukuu on jalkahoitolan juhla kuukausi joten silloin lahjakorttien myyntiin liittyy paljon kaikkea kivaa ja tonttuilua tietenkin ennen joulua.

Nähdään hoitolassa!

16.11.2025Vauhti kiihtyy kohti joulua!
09.11.2025Sunnuntai päivän riemuja!
02.11.2025Ajanvaraus elää nyt vauhdilla
02.11.2025Isänpäivä lähestyy
26.10.2025Ensiviikolla ei ole enää vapaita aikoja mutta seuraavalla on.
22.10.2025Ajanvaraus tilanne siirtyi marraskuulle
11.10.2025Ensi- ja seuraava viikko ovat lyhyitä viikkoja hoitolassa
06.10.2025Viikko alkamassa sateisissa merkeissä
05.10.2025Rovaniemi kutsuu 16.-22.10.2025
01.10.2025Miten säästät rahaa ja pidät jalat hyvinvoivana!

Siirry arkistoon »